Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Jeśli potrzebujesz tabliczek informacyjnych, koniecznie sprawdź https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są niesamowicie istotne na ulicach oraz wewnątrz pomieszczeń. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta też nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują obiekty biurowe – wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, przedszkola, komendy policji. Sprawiają, że szybko odnajdziemy np. przedszkole. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na elewacjach bloków, ponieważ bardzo często możemy je także dostrzec wewnątrz. To niezwykle duży zbiór tabliczek, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale również stricte informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pokoju lub osoby w dużych wieżowcach – w budynkach rządowych w hallu widnieją tabliczki z określeniami referatów. Szukasz sekretarza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – narzucane przez polskie prawo

Tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie są drogi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, informują o zasadach używania wind w trakcie pożaru. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są również fachowcy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (np. aluminium), często są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]