kolczyki kwiatki

Biżuteria z motywem roślinnym – kolczyki kwiatki

Kwiaty i ogólnie świat roślin od stuleci stanowią jeden z głównych motywów używanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Pośród głównych z nich przytoczyć warto zdecydowanie dużą różnorodność takich wzorów, która sprawia, że biżuteria z kwiatami może być noszona zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dzieci. Nie powinniśmy zapominać również o interesującym designie, którym nierzadko cechują się kolczyki kwiatuszki tudzież inna biżuteria inspirowana roślinnymi wzorami – albowiem ona wyśmienicie pasuje zarówno do wytwornych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji casualowych. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatki, by wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – inkrustowane kryształkami lub emaliowane

Kolczyki kwiatuszki potrafią być naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdego stroju – często stają się wręcz najbardziej wyrazistym jej dodatkiem. By tak jednakże było, trzeba je prawidłowo dobrać do danej stylizacji. Gdy mówimy o strojach wieczorowych albo tych ubieranych na formalne okazje, najlepszym wyborem do nich okażą się bezsprzecznie kolczyki kwiatki ubogacone kryształkami lub kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą natomiast prezentować się dobrze przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach. Zwróćmy też uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Osobną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotąd nieczęsto stosowanych przez jubilerów materiałów, jak przykładowo tworzywa sztuczne, drewno czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe motywy inspirowane roślinami

Będąc nieprzerwanie w tematyce kolczyków kwiatuszków, trzeba zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zaskarbił sobie uznanie jubilerów oraz ich klientów. Znaczną popularnością cieszą się także wzory inspirowane kształtem pnączy i liści. Nieco rzadziej spotykane – aczkolwiek możemy kupić je w sklepach – to kolczyki z motywami kompletnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]