Biżuteria z topazami zawsze w modzie

Jeśli chcesz nabyć topazy, odwiedź tę stronę

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są cenione przez złotników i ich klientów. Może przybierać rozmaite kolory – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w sklepach?

Barwa topazu sprawia, że jest on stosowany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z owym metalem. Warto przy tym dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i wisiorki, jednak złotnicy wykonują też innego typu produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około 1000 PLN, natomiast za srebrne zapłacimy czasem sześć razy mniej.

Biżuteria z topazami – kup w internecie

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym upodobaniom należy więc wybrać się do kilku salonów – zaś to kosztuje sporo wysiłku. By takich problemów uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do internetu możemy również trafić na pierścionki czy wisiorki w niższych cenach.