Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Chcesz kupić topaz mistyczny? Kliknij tu

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna okazuje się też mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.