Zapięcia kolczyków srebrnych – rodzaje

Jeśli chcesz zamówić srebrne kolczyki, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl.

Szukając kolczyków należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design, kształt oraz materiał wykonania, ale także na zapięcie. Oto krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy ubrań z dużym kołnierzem, szali oraz czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednak łatwiej go założyć, z powodu rozchylanej tylnej “klapce”. Częstokroć wykorzystuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To tego rodzaju kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]