Mass collect i możliwości jakie daje

Co to jest mass collect - uzupełnij swoją wiedzę!

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (przelew pocztowy, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania ręcznego, a zarazem na eliminację prawdopodobnych błędów nieraz przydarzających w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i Bank Pekao) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie wystawia poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]