Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Internetowa wymiana walut - sprawdź informacje o ofercie na https://www.kantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze nadal spotkać można w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w szybko przekształcającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak działa kantor internetowy?

Operacja w kantorze internetowym jest równie prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, że przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z minionego dnia. Kolejnym i bardzo istotnym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka dodatkowych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz ogromną niezależność w dysponowaniu funduszami. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie oraz osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]