Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są kluczową przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może być nałożony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych nieprzyjemnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie sztucznej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Przekraczają one reguły rzetelnego pozycjonowania stworzone przez grupę Google, bo manipulują pozycją adresu w rezultatach wyszukiwania. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie artykułów marketingowych najeżonych licznymi odnośnikami. Szerzy się również proces wymiany linków, co jest zakazane. Gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 50 stron.

Jak rozwiązać problem nienaturalnych linków przychodzących

Pamiętajmy, że gdy na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji SEO. Profesjonaliści automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.