Kochasz gotować? Zapisz się na kurs food pairingu

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany food pairing.

Choć przywykliśmy do tradycyjnych kombinacji smaków, nie oznacza to, iż łączenie ze sobą dań, które pozornie absolutnie do siebie nie pasują, nie może przynieść zaskakujących i, co najistotniejsze, smacznych efektów. Przekonujemy się o tym coraz częściej. Największe oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bez wątpienia możliwość kupna nieobecnych dotychczas w Polsce artykułów, a także otworzenie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami rzadko już szokuje. Osoby, które rozsmakowały się w takich wyjątkowych fuzjach smaków często podejmują swoje próby i samodzielnie szukają jeszcze bardziej nietuzinkowych połączeń. Aby te jednak przyniosły oczekiwane efekty, warto najpierw wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania naprawdę stały się źródłem ekscytacji i pozwalały ujawnić nowe smakowe wrażenia, trzeba działać zgodnie z kanonami przyjętymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są zaledwie instrukcjami, o których nie powinno się zapominać, by aromaty mieszają się w nietuzinkową, ale harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się sztukę mieszania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uważane są za całkowicie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie zasady food pairingu są jednak wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z obszaru biochemii, dotyczącą głównie obecności danych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, lecz również o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Do uprawiania food pairingu wymagane są spora fantazja oraz instynkt, niemniej jednak to nie one będą najistotniejsze. Znacznie bardziej jest istotna wiedza z obszaru zawartości poszczególnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Toteż dobrą decyzją będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – szczególnie, iż przekazanie koniecznej wiedzy trwa na ogół kilkanaście godzin.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]