Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Szukasz więcej wiadomości o kursie modelowania 3D? Idealnie trafiłeś! Wejdź tu.

Świat rysunku nieprzerwanie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody na rzecz wykonywania swoich prac tylko cyfrowo. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi wydatkami – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który zarazem jest całkiem bezpłatny.

Nauka modelowania 3D na własną rękę jest frustrująca

Obsługę dowolnego programu można opanować na własną rękę, jednakże proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko jest bardzo frustrujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które należy poprawić i podpowiadając ku temu trafne drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, aby był on prowadzony w małych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i miłośników animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i docenianą szczególnie w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Poznanie programu Blender 3D daje zatem mnóstwo perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu hobbyści oraz artyści pragnący odkryć nowe formy wyrażania siebie lub rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]