Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Co warto wiedzieć o digital painting kurs?

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem game devów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak między innymi ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelą bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednak żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i najpopularniejsze techniki używania pędzli, najlepiej zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]