warsztaty kulinarne dla dzieci kraków

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Dzieci kochają pomagać nam w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać ciastka. Chciałabyś wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy samodzielności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją kreatywność i co najważniejsze – zyskują praktyczne umiejętności. A zarazem wyśmienicie się bawią. Łączenie ulubionych smaków, ćwiczenie prostych przepisów oraz wybieranie oraz mieszanie składników – to wszystko sprawia, że dzieci z entuzjazmem eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też partycypować rodzice, w związku z tym jest to znakomita okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co przygotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie warsztatów uczestnicy przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy, czy też przygotować apetyczny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje również wyborny deser – mus z kruchym ciastem i lodami truskawkowymi. Nauka powiązana z zabawą to najlepszy sposób na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych dań przynosi pociechom dużo szczęścia. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się pieczeniu smacznej pizzy bądź przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonałe nastawienie do dzieci.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]