ABC zdrowia wzroku – zabiegi 2RT

Tu uzyskasz szczegółowe informacje w temacie lasera 2RT.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która dotyka osób w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Obecnie specjalistyczne kliniki oferują pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Kto w głównej mierze cierpi na AMD?

Plamka żółta to element siatkówki oka cechujący się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która manifestuje się poprzez deformację obrazu i obniżenie się ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Z AMD borykają się przeważnie osoby po 50. roku życia, ale podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało w dalszym ciągu do końca rozpoznane. Zakłada się jednak, że przyczyną AMD może być niewłaściwy tryb życia – jak np. nadwaga, palenie papierosów bądź długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne, a także pozostałe choroby współistniejące, takie jak nadciśnienie bądź cukrzyca. Nowoczesna medycyna wytworzyła szczęśliwie skuteczne narzędzia leczące tę choroba. Leczenie AMD jest wykonywane za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie AMD – jak wygląda?

Laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej zarazem nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, dzięki czemu może być wykonywany u rozmaitych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Technologia laserowa spowalnia procesy zwyrodnieniowe i pobudza komórki do odtwarzania się. Terapia 2RT polepsza jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Zabieg trwa zaledwie parę minut, a zanim lekarz przystąpi do zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]