Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Jeśli potrzebujesz aparatu do magnetoterapii, koniecznie odwiedź ten adres.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]