Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi technikami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w razie dużych uszkodzeń zębów, uszkodzonych kości, konieczności wstawienia implantów lub mostów oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia lub nowotwory. Jakie metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto więc napisać kilka słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma również nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci lub wśród bliskich.