Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale także mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc napisać kilka zdań na temat tego, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się napojów wyskokowych, gorących potraw oraz palenia papierosów. Ważne jest także stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk i dyskomfort.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia pacjentów – z tego powodu tak ważne okazuje się to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne informacje.