Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w tym temacie? Skontaktuj się z optometrystą Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować uciążliwe i często niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Niezwykle popularna stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent prędko powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze stosowną technikę leczenia i usunie wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze aparaty diagnostyczne, dlatego są w stanie wykryć nawet rzadkie choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem pomocnym w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi przypadłościami, jak np. ciałami obcymi w gałce ocznej lub pozbyciem się kaszaków.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]