Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Leczenie starczowzroczności Kraków - poszerz swoją wiedzę!

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co tak naprawdę ogranicza możliwość korzystania z smartfona i komputera, pisania, czytania książek, a także realizowania wielu codziennych czynności. Starczowzroczność jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej zupełnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, jednak rodzi to pewne komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne przeważnie nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Najlepszym wyjściem może być tym samym zlikwidowanie presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii. Czemu jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu komplikacji przy wykonywaniu powszednich, najprostszych czynności. Jednostki mający to schorzenie (trzeba zaakcentować, że często pierwsze objawy presbiopii pojawiają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie etykiety towaru) bądź przemieszczaniem się komunikacją publiczną (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy). W dodatku, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Należy także pamiętać, iż wada ta się nieprzerwanie zwiększa, a każde następne dwa lata skutkują zazwyczaj osłabieniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie jednego zabiegu

Oprócz korekcji z użyciem okularów, dostępne jest również leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę zakładania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są też sposobem na to, żeby w trakcie jednego zabiegu całkiem uwolnić się od wady w obu oczach.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]