Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś natomiast, wykorzystując odpowiednie sprzęty i – co najważniejsze – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, że leczenie okaże się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, jeżeli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, dzięki którym lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko zlokalizowanych warstw zęba. Warto jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym używa się też innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie kuracji i polepszenie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Decydując się na leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni pacjenci piszą w internecie.