Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia nadają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią przykre zapachy oraz mają pomyślny wpływ na nasze zdrowie i otoczenie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak komputery, ekrany czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu odczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić dym papierosowy, szkodliwe drobnoustroje i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, urzędach, biurach czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.