Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – odzyskaj lśniące i białe zęby

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (lakiery, pasty, woski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne efekty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się odcień zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest także dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Znakomite rezultaty zapewnia również wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.