Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się dużą wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest także to, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębowych?

Spektrum surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.