skład książek

Kompleksowy skład książek

Kiedyś odpowiadał za to zecer, dziś odbywa się w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak wciąż wymaga dużej dokładności, znajomości rozmaitych reguł i ogromnych umiejętności. Na czym dokładne polega? Komu zlecić podobne prace?

Oprogramowanie do składu książek

W sieci dostępnych jest wiele oprogramowania umożliwiających fachowy skład książek oraz broszur. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się z pewnością Adobe InDesign, którego używa większość specjalistów DTP. Trochę rzadziej stosowany okazuje się natomiast QuarkXPress. Obie aplikacje to rozwiązania komercyjne, ale stworzona została też bezpłatna alternatywa – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek powinien uczynić treść jak najbardziej czytelną – nieodpowiednio złożony materiał prędko zniechęci czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Ważne okazują się także aspekty estetyczne – publikacja powinna odpowiednio wyglądać. Duże znaczenie ma oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z innymi elementami strony – obrazami i ozdobnikami.

Zainteresowanie składem książek

Na podobne usługi decydują się często wydawcy czasopism oraz innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże przedsiębiorstwa i nie posiadają swoich DTP-owców. Znaczenie składu książek rośnie również ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – jak szukać fachowców?

Najlepszym wyjściem będzie powierzenie podobnych prac agencji reklamowej – takie firmy korzystają ze odpowiednich programów, przez co zyskamy gwarancję, że końcowy rezultat spełni nasze oczekiwania.

Adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]