Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Chcesz zamówić stację czołową? Wejdź na telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia tworzą razem płynnie funkcjonującą całość. Zobaczmy, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach zazwyczaj jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – poprawna transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa to urządzenie wykorzystywane w modułach zbiorowego odbioru sygnału – np. w hotelach, motelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona informacje do pojedynczych odbiorników. Jednym z kluczowych komponentów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy dedykowanych aplikacji. W skład szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – transmituje sygnał do poszczególnych odbiorników

Poszczególne komponenty dedykowane są do odbierania różnych rodzajów sygnałów, przykładowo satelitarnych i MPEG2. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się nieprawidłowości w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne wydatki. Większość modułów składających się na stację czołową wyposażona jest także w odrębne sloty USB, dzięki którym można dodać własny content. Kompleksowy układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych części.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]