wzmacniacz szerokopasmowy

Jakie właściwości ma wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie używane przez operatorów kablówek. Ich główną funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych odbiorców. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – wysokiej jakości sygnał

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują z reguły w przedziale 50 Hz – 6 MHz. Doskonale niwelują różne awarie wywołane np. przez internet bezprzewodowy oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie umieszczone są w blokach, w których mieszkają ostateczni odbiorcy sygnały telewizyjnego. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Uzyskiwany sygnał jest znakomitej jakości, a konfiguracja sprzętu przystępna. Moduły te cechują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od używanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – energooszczędność

Konfiguracja wzmacniacza szerokopasmowego jest bardzo prosta. Używa się w tym celu moduły WHX-823 lub moduły WHX-923. Do wzmacniaczy zaimplementowano również wbudowaną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są bardzo funkcjonalne. Zaawansowane technicznie modele posiadają specjalny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji powoduje, że te urządzenia są powszechnie stosowane i dostarczają abonentom świetną siłę sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Niezaprzeczalnym atutem jest także niski poziom mocy do <6W.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]