Nadajnik optyczny – kluczowy element instalacji telekomunikacyjnej

Jeśli szukasz nadajnika optycznego, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Z uwagi na to, że niemal codziennie korzystamy z sieci kablowych, powinny one obecnie być naprawdę bezpieczne. Nie powinno więc zaskakiwać, że części stosowane przez ekipy monterskie są najwyższej klasy – jedynie tak możliwe będzie wykonanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najistotniejszymi elementami są rzecz jasna kable, jednak – jak łatwo się domyślić – bez innych elementów prawidłowe funkcjonowanie sieci nie byłoby osiągalne. Innymi ważnymi częściami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła transmitowane potem za pośrednictwem światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci optycznej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są w ten sposób przekazywane światłowodami, a potem odbierane przez detektor, aby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje światło, które wyróżnia się małym wypaczeniem informacji oraz niezawodnością – dlatego niemal absolutnie zastąpił już starsze technologie.

U kogo kupić nadajnik optyczny?

By sieć była efektywna oraz niezawodna, do jej zamontowania należy zastosować jedynie podzespoły najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną rolę musi działać w każdych warunkach – z tego powodu o tym, gdzie go zamówić należy pamiętać jeszcze w czasie projektowania instalacji. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór tylko sprawdzonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w razie komplikacji w czasie instalacji – są w stanie zagwarantować rzetelne doradztwo podmiotom z całego kraju.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]