Tenis dla dzieci Kraków

Tenis dla dzieci Kraków - tutaj poznasz pełną ofertę

Aktywność fizyczna jest potrzebna i pożądana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zmotywować je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru idealnej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są także treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę szybko, dlatego na pierwsze treningi mają możliwość uczęszczać już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie lub w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie technikę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]