Nieodzowny sprzęt dla motocyklisty

Dowiedz się, gdzie kupić sprzęt dla motocyklisty.

Własny motocykl to jeszcze nie koniec wydatków. Żeby cieszyć się z jazdy wygodnej i bezpiecznej, a przy tym zgodnej z przepisami, wypada zainwestować w sprzęt motocyklowy. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie gadżety są wymagane oraz w jakim miejscu je zakupić? Objaśniamy wszystko w tym artykule!

Sprzęt motocyklowy, który musisz zakupić

Kask to – wedle polskich przepisów – obligatoryjny element wyposażenia zarówno motocyklisty, jak i jego pasażera. Nie jest jednakże powiedziane, jakiego rodzaju musi być to kask, istotne jest jedynie to, by spełniał normy bezpieczeństwa. Możesz w następstwie tego wybierać z wielu kasków dostępnych w punktach sprzedaży motocyklowych.
Następny sprzęt motocyklowy, który stanowi wyposażenie obowiązkowe, to oświetlenie, a dodatkowo prędkościomierz, lusterka, błotniki, hamulce, tłumik wydechu oraz ogumienie pneumatyczne (każde z nich musi spełniać wskazane przez przepisy warunki). Jak widać, każdy z tych rynsztunków to wyposażenie motocykla – motocyklista musi mieć jedynie wymieniony już kask. Warto jednak zadbać o poboczne akcesoria motocyklowe, które poprawią komfort jazdy, takie jak odpowiednie ubranie oraz buty czy kufry i sakwy, pozwalające bezpiecznie przewieźć bagaż. Wszystko co ważne dostaniesz w fachowym sklepie motocyklowym.

Akcesoria motocyklowe – sklep stacjonarny a online

W jaki sposób wybrać sklep z dodatkami motocyklowymi? / Jak wybrać punkt sprzedaży motocyklowy?
W jakim miejscu nabyć sprzęt czy akcesoria motocyklowe? Sklep internetowy będzie równie solidnym wyborem jak stacjonarny. Niewątpliwą zaletą stacjonarnego sklepu motocyklowego jest fachowa obsługa, którą można poprosić o wskazówkę, jednak w sklepie internetowym również jest ona dostępna, choć żąda kontaktu telefonicznego bądź ewentualnie mailowego.
Wyższością internetowego sklepu z dodatkami motocyklowymi będą interesujące ceny, często bardziej przyjazne niż w sklepie stacjonarnym. Z kolei punkt stacjonarny zezwala obejrzeć sprzęt przed kupnem.
Jaki wobec tego punkt sprzedaży z dodatkami motocyklowymi wybrać, stacjonarny lub internetowy? Można pogodzić obie opcje – niektóre punkty, np. sklep motocyklowy Moto-way, dysponują zarówno sklepem internetowym, jak również sklepami stacjonarnymi (w wypadku Moto-way znajdują się one w Poznaniu oraz Krakowie).

Adres:
Moto-Way Sp. z o.o.
Prosta 40
30-814 Kraków

Mob.: 696 505 026
E-mail: [email protected]