Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już prawie wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Oczywiście budzą one zachwyt, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie pragną poczuć ponownie ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się olśniewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą ilością skalistych grani, baszt skalnych i turni, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, bardzo spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także dużo łatwych tras, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach, które zostały wyposażone w liny asekuracyjne. Plan wypraw tego typu jest tak opracowany, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, ale ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Dolomiti di Sesto i wierzchołek Averau.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]