Gdzie wybrać się na skitury?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie skitur? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie wyłącznie po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków w trakcie stosunkowo wyczerpujących, ale niezwykle satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów i nart.

Gdzie jeżdżą entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam idealne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa będzie odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie porady instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]