Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu górskiego, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są urzekające, a jednocześnie niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Wobec tego entuzjastom gór wysokich chcącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z poruszania się w rakach, asekuracji i survivalu

Najlepszym sposobem, aby nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są potrzebne w razie najrozmaitszych nieszczęśliwych zdarzeń. Kurs omawia również zasady prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnie doświadczenie jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]