Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Szukasz dobrej oferty wycieczki w Himalaje? Nie wahaj się! Zajrzyj w to miejsce.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]