trekkingi

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Wyprawy w góry mają różne postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]