Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Silnych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niepowtarzalne widoki, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się także zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]