Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Dowiedz się więcej o panelach podłogowych na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Należy więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]