Co warto wiedzieć o dźwigarach budowlanych?

Dźwigary kupisz na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie właściwego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, a także wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również potrzebne przy budowie sufitów – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. W związku z tym jego główną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Muszą one być rzetelnie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, sosna, buk i olcha. Nadzwyczaj ważne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, klejów i innych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem piętrowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno i składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Z kolei firmy, które okazjonalnie przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]