Jakie jest zastosowanie szalunków?

Jeśli chcesz zamówić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/zjjde5j

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można też skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zapełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]