Powrót do tradycji – projekty domów drewnianych

Co powinieneś wiedzieć o domy góralskie projekty?

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki murowane. Dziś jednak zauważyć możemy to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają wszak wiele atutów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie styl – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są budowane wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno potrafi też absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, co sprawia, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają oraz dbają o swoje płuca.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna te przywodzące na myśl góralską architekturę. Często wykonywane są z bali, natomiast styl ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.

Któremu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl jakiego został wybudowany. Dlatego decydując się na takie wyjście, warto sprawdzić dotychczasowe realizacje architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób wszystko skończy się szybciej.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]