Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Więcej informacji o kluczu do żabek.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]