architekt Kraków, projekty budowlane Kraków

Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

Trudno znaleźć istotniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto jednak zdać sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, a największe trudności wiążą się z załatwieniem najróżniejszych urzędowych formalności. W pierwszej kolejności należy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi być opracowany przez architekta, a jego zawartość określają właściwe ustawy. Co więc powinien zawierać? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Projekty budowlane – zawartość

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien być sporządzony na odpowiedniej mapie zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać rozkład starszych i wznoszonych budynków , a także sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się również informacje o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i płocie. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty wznoszonych domów i często również oświadczenia podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach niezbędne będzie także załączenie rezultatów testów geologicznych.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż każda inwestycja powinna odbywać się w myśl strategii ustalonej w owym dokumencie, a wszelkie niezgodności mogą być przyczyną jej nieodebrania.

Adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]