Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie, przebudowa bądź budowa domu, remont mieszkania, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to też najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, boisk, trawników czy dróg wewnętrznych.