Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ sprawdzisz, kto oferuje wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których z rozmaitych względów nie chcemy wyrzucić. By nie zagracały powierzchni domu, najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych bądź do piwnicy. Szkopuł jednak w tym, że po kilku latach i te schowki stają się tak zapchane, iż normalne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, aby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy oraz mieszkania.

Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Odpady takie jak stare meble, sprzęty elektroniczne, elementy stolarki okiennej czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta lub przyczepą. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, o ile zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą być trafić na składowisko lub być spopielone. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega w większości wypadków na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu kolejnych biurek, łóżek lub regałów.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]