Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Szukasz aktualnej oferty przyjęć komunijnych? Dobrze trafiłeś! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, jako że to na ogół pierwsza istotnie duża zabawa rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że wszystko skupione jest wyłącznie na nim. Wobec tego rodzice starają się, żeby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Wyprawić przyjęcie w domu czy znaleźć lokal na komunię?

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą krewnych w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali. Przyjęcie gości w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, gdy przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem prawie setka gości, wobec tego zwykle organizowane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeżeli pragniemy wynająć najlepszą salę, radzimy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczona data komunii. W okresie komunijnym sporą trudnością może okazać się też zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, więc zalecamy wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunie. Ważne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może komunijna sesja zdjęciowa w plenerze?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc oferować zachwycające, zadbane pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, np. zabawek z motywami militarnymi lub kosztownej biżuterii.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]