Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Uzupełnij swoje wiadomości o nieszczelnych oknach plastikowych.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]