Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Druk 3D SLS - zobacz aktualną ofertę.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do konstruktorów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, FDM, i PolyJet, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich ścianek.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również możliwość użycia materiałów w obszernej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]