Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie chrzcin w Krakowie? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, toteż dbają o to, by wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin może być jednak trudne, w szczególności gdy na imprezie ma pojawić się spora grupa krewnych i przyjaciół. W tym artykule przeczytasz garść porad, które wesprą cię w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – możesz wskazać preferowany podarek dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach pociechy, często wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny przekształciły się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych malucha, stąd też są urządzane z reguły 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dokładne rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin obrzędu radzimy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do określenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina przede wszystkim kupuje zabawki, jednak rodzicom lepiej posłużą praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik do auta, kołderka dla dziecka albo ubranka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zwykle w domu rodziców malucha, skutkiem tego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w kościele byli zapraszani na odświętną biesiadę. Obecnie obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując propozycje lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań pasującą do charakteru wydarzenia oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę uczestników. Jeśli sakrament zaplanowany jest na lato, zalecamy wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem, a fotograf bądź rodzina zrobi przepiękne zdjęcia. Ważny jest też taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy powrót gości do domu albo wynajętego noclegu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]