architekt Kraków, projekty budowlane Kraków

Problemy z budową domu? Pomoże architekt

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Należy zatem starannie to zaplanować i skorzystać wtedy z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie efekty przyniosą podejmowane przez nas działania, wywrze na pewno projekt budynku. Możemy co prawda wybrać gotowy projekt, lecz by zyskać pewność, że budynek będzie taki jak nam chodziło, warto skorzystać z porad architekta. Ze względu na fakt, że wielu z nas nie wie, czym naprawdę się zajmuje, powinniśmy napisać na ten temat kilka zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne oczekiwania, zależy zwłaszcza od skutków spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po wznoszonym domu oraz potrafić przekazać mu to. Warto też zaznajomić się z głównymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, ponieważ w przypadku wątpliwości możemy liczyć na jego pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ów projekt zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość tych projektów regulują odpowiednie przepisy.

Adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]