Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z pomocy specjalistów.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy ekspertom, zyskamy pewność, że możliwe kontrole US nie skończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto też nadmienić o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]