Szukasz specjalistów od izolacji fundamentów? Postaw na wieloletnie doświadczenie

Zabezpieczenie fundamentów przed szkodliwym wpływem wody, wilgoci i wyziębienia jest jednym z najważniejszych faz budowy solidnego, bezpiecznego budynku. Wilgoć penetrująca mury z czasem spowoduje osłabienia ich struktury, a wykwity grzybów oraz pleśni za czasem odbiją się negatywnie na zdrowiu lokatorów.

Komu powierzyć wykonanie hydroizolacji fundamentów?

Projektując budowę obiektu, warto zlecić opracowanie najlepszego sposobu hydroizolacji ekspertom, którzy mają wieloletnią praktykę nie tylko w zabezpieczaniu przed wilgocią nowych budynków, ale także w odnawianiu hydroizolacji w tych już istniejących. Wiedzą oni, jakich błędów wystrzegać się oraz jakie technologie i materiały hydroizolacyjne sprawdzą się dobrze w danym przypadku. Wszak wykorzystanie należytych technik izolacji fundamentów może różnić się w zależności, czy zamierzane jest wykonanie ławy i ścian fundamentowych, fundamentów z bloków betonowych bądź osadzenie budowli na płycie fundamentowej. Istotna jest również drobiazgowa analiza warunków wodnych na terenie, na którym zamierzana jest budowa. Dzięki niej można sprawdzić czy potrzebna jest izolacja przeciwwilgociowa (wykonywana na gruntach, w które woda błyskawicznie wsiąka i nie spiętrza się w pobliżu fundamentów) czy też przeciwwodna (tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo podtopień lub grunt jest na tyle spoisty, że po opadach fundamenty stoją w wodzie dłuższy czas).

Sposoby hydroizolacji fundamentów

W zależności od rodzaju fundamentów, do ich protekcje przed wilgocią wykorzystuje się odmienne strategie. Płytę fundamentową, na której zwykle stawia się budynki tam gdzie jest wyższy poziom wód gruntowych, można izolować od dołu wykonując warstwę izolacji ciężkiej. Z kolei nową ścianę fundamentową z betonu można pokryć powłoką uszczelniającej wyprawy cementowej, przy czym najlepiej zastosować ją zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej powierzchni. W przypadku ścian z cegły najlepiej sprawdzi się wykorzystanie izolacji pionowej i poziomej, która powstrzyma kapilarne wnikanie wody w mury.

Wykonawstwo hydroizolacji fundamentów również powinno się zlecić profesjonalistom, gdyż nierzadkim błędem mniej wykwalifikowanych ekip jest nie zastosowanie się do wskazówek wyszczególnionych w projekcie wykonawczym (między innymi tych dotyczących warunków i metod aplikacji materiałów hydroizolacyjnych) albo wykorzystanie ich tanich zamienników, nie mających analogicznych parametrów wodochronnych. Nienależyte ukończenie prac czy zastosowanie materiałów niedobranych do stopnia obciążenia wilgotnością może powodować, że będzie ona nieefektywna.