Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Więcej informacji o uszczelnianiu okien Warszawa.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub ewentualnie drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, lecz i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien stosownymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale i na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest bardzo istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, ale również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także zrealizować zawsze w nowym domu bądź mieszkaniu (po wybudowaniu bądź też odbiorze). Eksperci zadbają o to, aby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]